Iligja

Banja e Pejës ka një vend të veqanët që nuk mund të gjindet në Kosovë por edhe në rajon.Aty buron ujë i nxeht termomineral me temperatur 48 gradë i cilë përdorët për shërime të sëmundjeve të ndryshme.Banja Iligja është një objekt për terapi fizikale,foto dhe magneto terapi,hidro terapi,elektro terapi,kinezo terapi dhe gjimnastika.Aty ka një sipërfaqe prej 54 hektar ku përfshihen disa fusha të sportit,dhe staza për ecje dhe vrapim.

Rangu i çmimeve:

Mesatarja e qmimeve tė ushqimit nga 2-5 euro

Pajisjet përcjellëse:

Kapaciteti i ujit i cili ka veti shėruse qė buro ėshtė 18 litra nė sekond.Hidro terapia aplikohet nė dy pishina dhe bėhet nė njė numėr tė madh tė vaskave. Kurse prkingu ėshtė pėr 500 vetura.

Vendndodhja:

Rruga Pejė-Mitrovicė

Dhomat:

Ka njė kapacitet prej 200 shtretėr.Dhomat kan nga njė dhe dy dhe tre shtretėr Caktimi i terminit pėr 24 orė kushto 20 euro ku llogaritet ushqimi, fjetja dheterapija. Pėr kategori tė ndryshme, pensioner,invalidė,veteran,familje tė dėshmorėve 15 euro.

Restoran:

Posedon njė restorant, dhe byfe ku pėrgaditet kryesisht llojjllojshmeri mishrash

Lokacioni: Pejë, në regjioni: Pejë

Vlerëso57 vlerësime mes 3.42

Komentet (4)

 • hasimja(para 5 viteve)

  ju lutem numrin e tel.shenoni ku mujm me kontaktu

  76 vlerësime mes 3.42
 • Fahridin Bellacerka Gjermani(para 6 viteve)

  Tung deshta te di ma shum per hotelin e juaj edhe qfar sherbime i ofroni ne se vi te ju ne pushim dhe qfar terapije ofroni apo qfar keni ne progrem nese keni mundsi informoni neoer mes e-mail dhe qmimet si jan ne kohen e pushimeve dhe sa koh duna perpara me rezervu flm tung

  18 vlerësime mes 3.17
 • faton muqolli(para 7 viteve)

  terapi fizikale

  25 vlerësime mes 2.52
 • luigj kolaj(para 7 viteve)

  dua te di pak ma shume per sherbimet tuaja. dhe numrin e tel.

  35 vlerësime mes 3.34
 • Shiko të gjitha komentet

photo

Ngjarjet e ardhshme