Adriatiku

Restauran Adriatiku asht njani prej restoranteve ma t’njohuna në rrethinën e liqenit te Batllavës. Me një pozitë strategjike, në mes të pyllit të freskët dhe pranë liqenit, Adriatiku asht vend i përsosun për relaksim gjatë ditëve të nxehta të verës kur prishtinasit kërkojnë hije. Përpos, pamjes dhe ushqimit në Adriatik mund të lundroni me barkë ose të kalëroni. Gjatë sezonit të verës Adriatiku hap edhe plazhën e vet private me kapacitet deri në 100 njerëz.

Specialitetet:

Veēohet pėr pėrgatitjen e peshkut tė freskėt.

Rangu i çmimeve:

Paragjella, pjata kryesore, deserti dhe njė gotė verė shtėpije kushtojnė rreth 6€.

Pajisjet përcjellëse:

Restauranti ofron mundėsi lundrimi me barkė si dhe kalėrim. Gjatė stinės sė verės posedon terraca brenda pyllit dhe jashtė tij poashtu edhe njė plazhė me kapacitet pėr 100 njerėz. Pranė tij gjendet edhe parkingu me kapacitet pėr 100 vetura.

Vendndodhja:

Rruga pėr te liqeni i Batllavės.

Kuzhina:

Adriatiku ofron njė meny tė pasur me specialitete peshku tė cilat pėrgatiten sipas traditės vendore dhe asaj ndėrkombėtare.

Publiku:

Tė gjitha moshat, familje, grupe njerėzish

Fjalët kyçe: peshk, kalėrim, lundrim

Lokacioni: Podujevë, në regjioni: Prishtinë

Vlerëso16 vlerësime mes 4.06

Nuk ka asnjë koment


photo

Ngjarjet e ardhshme