DAM Festivali!

E Premte, 30 Mars 2012, 19:30, @ Salla e Kuqe, Prishtine, Kosove

DAM Festivali!

Mė 30 mars 2012 nė oren 19:30 fillon DAM Festivali (Festivali Ndėrkombėtar i Muzikantėve tė Rinj) nė Sallėn e Kuqe nė Prishtinė, Kosove e qe do tė vazhdojė performancat e tij tė mahnitshme deri me 14 prill 2012! Qendroni me ne...

Hapja Zyrtare

Spark-Band klasike (Gjermani)

Andrea Ritter, flaut bllok

Daniel Koschitzki, flaut bllok

Stefan Glaus, violinė-viola

Victor Plumettaz, Violonēel

Mischa Cheung, piano

Pėrshkrimi

DAM Festival (Festivali Ndėrkombėtar i Muzikantėve tė Rinj) zhvillohet nė Kosovė nga viti 2006 dhe pėrmban njė numer te madh te pjesemarresve ndėrkombėtar dhe kombėtar. Muzikantėt nga e gjithė bota kanė performuar Muzikė Bashkėkohore nė DAM Festivalin. Mes emrave tė njohur qė vizituan kete festival janė: Alexandre Dubach (Zvicėr), Peter Sheppard Skęrved (Mbretėria e Bashkuar), David Dzubay (USA), Jan Pilch (Poloni), Ines Abdeldayem (Egjipt), DUEL (Francė), Petrit Ēeku (Kosovė), Spark - Band klasike (Gjermani), Chloe Cailleton Trio (Francė), Luka Šulić (Kroaci), Fatos Qerimi (Shqipėri) etj. Seminaret janė gjithashtu te organizuara pėr studentėt.

Adresa:

Festivali DAM

Shėn Mustafė Hoxha No.41 / A

10000 Prishtinė Kosovė

Email: [email protected]

Faqja Personale: www.damfest.com

Fjalët kyçe: festival, salla e kuqe, festival per te rinje

Vlerëso1 Vlerëso mes 5

Nuk ka asnjë koment


photo
mbrapa

Ngjarjet e ardhshme